علائم نشان دهنده گرسنگی سگ چیست؟

علائم نشان دهنده گرسنگی سگ چیست؟ | پرشین پت لند

در این جستار سعی کردیم علائمی که از طریق اونها می تونید میزان گرسنگی سگ تون رو تشخیص بدین بیان کنیم

همه ما می دانیم که  داستانی که برایتان می خوام تعریف کنم چگونه اتفاق می افتد!!!!

روی مبل می نشینی، غذات رو روی پاهات میگذاری و تلويزيون رو روشن می کنی،  همانطور که از برنامه ی تلوزیونی محبوبت لذت می بری، ناگهان سگتون با اون چشمان معصوم و نازش رو در کنار خودتون می بینید که فقط برای دریافت یک لقمه کوچک از غذا التماس می کنه.

چشم های شرمسارش، سرش که کمی خم شده و خواسته اش که زیر لب زمزمه می کنه!!!، همه اونقدر قانع کننده هستند که یک تکه از غذاتونو بهش بدین.

با این حال ، چگونه می تونید تشخیص بدید که سگتون واقعا گرسنه هستش و یا داره مثل یه بازیگر برنده ی اسکار براتون نقش بازی می کنه؟

دونستن اینکه آیا سگتون واقعا گرسنه هست یا نه؟ برای هر صاحب سگ از واجباته.

از این گذشته  طبق آمار بدست اومده، تو ایالات متحده بیش از نیمی از سگهای خانگی از چاقی رنج می برند و مطمئناً نمی خواهید سگ شما هم بخشی از این تعداد باشه

البته با دانستن اینکه سگ شما واقعاً گرسنه است یا نه،  اولا بهتر می تونید وعده های غذاییش رو تنظیم کنید و ثانیا همواره مقدار غذای مناسب سگتون رو بهش می دید.

حالا اگه تمایل دارین علائمی که نشان میدند سگ شما واقعاً گرسنه است رو بدونید، به مطالعه ادامه بدین.

آیا سگ شما مقدار کالری مورد نیازش رو دریافت می کنه؟

توصیه بر اینه که هر سگ، میزان کالری موردنیاز روزانه اش رو از وعده های غذایی که بهش میدین دریافت کنه که این میزان کالری به اندازه، سن، نژاد، سطح فعالیت و سلامت عمومی سگتون بستگی داره.

در حالی که قطعاً خودتون هم می تونید میزان کالری موردنیاز سگتون رو محاسبه کنید، ولی بعضی از دوستان هم هستند که تمایل دارند در این مورد از دامپزشک شون کمک بگیرند که هیچ اشکالی هم نداره و صد البته پزشک سگ تون می توانه میزان کالری سگ شما را تعیین کنه.

تغذیه سگ با غذای خشک سگ بسته بندی شده کنترل میزان کالری که باید به سگتون بدین رو برای شما راحت تر می کنه فقط کافیه به سادگی برچسب غذای خشک سگتون رو بررسی کنین و متناسب با میزان کالری توصیه شده اونقدر از غذا بردازید تا به عدد مورد نظر در جدول برسید وسپس به سادگی هر چه تمام  مقدار غذا اشاره شده رو به دو قسمت تقسیم کنید و در دو وعده در روز به سگتون بدین  ولی اگه به سگتون غذای خونگی می دین، محاسبه کالری کمی پیچیده تر هست و در این حالت، حتماً با دامپزشک سگتون صحبت کنین تا مشخص کنه چه مقدار کالری در هر وعده غذایی که به سگتون می دین وجود داره.

آیا می تونید بصورت کاملاً مشخص  و واضح قفسه سینه سگتون رو ببینید؟

دنده های قفسه سینه سگ نشانگر خوبی برای اینه که آیا به اندازه کافی به سگتون غذا می دید یا نه!!!

در این مورد کاری که می تونید انجام بدید این هست که:

انگشتان خودتون رو از محدوده(میان) قفسه دنده سگ عبور بدید.

شما باید بتونید تک تک دنده ها را احساس کنید، اما دقیقا نتونید مکان هر دنده را تشخیص بدهید.

چرا ما اینکار رو انجام میدیم زیرا یک قانون کلی وجود داره و اون اینکه اگر دنده های سگتون رو احساس نمی کنید، به این معنی است که بیش از حد به او غذا می دید ولی اگر دنده های سگتون دقیقا قابل مشاهده و تفکیک شده هستند، سگ شما واقعاً گرسنه است و به غذای بیشتری احتیاج دارد.

آیا سگ شما فعالیت زیادی دارد یا داشته؟

اگر تغییری در فعالیت سگ شما ایجاد نشده، مقدار طبیعی غذا باید برای او کافی باشه. با این حال ، اگر با سگتان به پیاده روی می روید و دوست شما آهسته می دود و یا در روزهای خاصی با هم ورزش می کنید، پس باید کمی غذای اضافی به او بدهید. اما توجه داشته باشید که مقدار غذای اضافی که به او می دهید باید میزان کالری سوزانده شده را در خود داشته باشد تا سگتان به بهترین نحو تغذیه شود.

آیا شما غذا دادن به سگتون رو فراموش کرده اید؟

اگر شما غذا دادن به سگتون در وعده ی غذاییش رو فراموش کرده باشید، احتمال اینکه سگتون وقتی میاد پیشتون و در خواست غذا می کنه واقعا از گرسنگی سگ تون باشه بسیار زیاد هست.

به این نکته توجه داشته باشید که:

زمان نامنظم تغذیه می تونه منجر به فقر غذایی و یا تغذیه ی بیش از حد شود.

آیا سگ شما برای غذا بسیار هیجان زده است؟

شما احتمالاً دیدید که وقتی به سگتون توجه می کنید و یا به امور او رسیدگی می کنید تا چه اندازه سگتون خوشحال ، هیجان زده و مشتاق می شود.

میزان هیجان زدگی سگتان را وقتی واقعا گرسنه است و به او غذا می دهید رو با زمانیکه بهش میان وعده می دید، با هم مقایسه کنید.

در چنین مواقعی سگتان ممکن است چهره ی غمگینی رو به خودش بگیره، اما شما میدونید که سگتان فقط سعی داره چند لقمه از شما بگیرد.

بعضی از سگها حتی قبل از غذا خوردن و وقتی واقعا گرسنه هستند آنچنان خود را تکان می دهند انگار می رقصند. موارد اشاره شده در واقع علائمی است که نشان می دهد سگ شما واقعاً گرسنه است یا نه.

مدیریت رژیم غذایی سگ

اینها تنها برخی از علائم واقعی بودن گرسنگ سگ شماست. با توجه به این چند نکته ، شما می توانید بفهمید که آیا سگ شما نیاز به غذا دارد یا اینکه او فقط یک هنرمند حرفه ای است که تمام تلاشش را می کند که شما را مجاب کند تا تکه ای از غذایش یا غذایتان را به او بدهید.

چرا دانستن نقاط فوق برای ما دارندگان سگ حیاتی است؟

در یک کلام می توانم بگویم زیرا رژیم غذایی سگ اصلی ترین جنبه سلامتی اوست.

بنابراین ، به شما توصیه می کنم که با دامپزشک خود درمورد اینکه چه چیزی ، چگونه و چه زمانی باید به سگ خود بدهید صحبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *