چگونه عادت به جویدن هر چیزی در توله سگ‌ ها را متوقف کنیم

چگونه عادت به جویدن هر چیزی را در توله سگ‌ها متوقف کنیم | پرشین پت لند

چگونه عادت به جویدن هرچیزی را در توله سگ‌ ها متوقف کنیم

برای توله سگ‌ها، تمام دنیا در یک اسباب بازی جویدنی خلاصه می‌شود.

جالب اینجاست که توله سگ‌ها، مانند نوزادان، با دهان خود جهان را کشف می‌کنند. ولی متأسفانه اکتشافات آنها فقط به اسباب بازی‌های خودشان محدود نمی‌شود. کفش، مبلمان، اسباب بازی‌های کودکان و هر چیز دیگری که در اطراف خانه شما قرار دارد برای یک توله سگ در حال دندان درآوردن می‌تواند جویدنی باشد.

متأسفانه، توله سگ شما ممکن است چیزهایی را بجود که می‌تواند به او آسیب برساند. شما می‌توانید رفتار مخرب توله سگ خود را متوقف کنید، اما این کار به زمان و آموزش مداوم نیاز دارد.

چرا توله سگ‌ها موجوداتی جونده می‌شوند؟

در بیشتر مواقع، جویدن برای توله سگ‌ها و سگ‌ها یک رفتار عادی است و اهداف زیادی مانند تقویت فک و رفع اضطراب را در بر می‌گیرد.

مانند نوزادان، توله سگ‌ها هنگام دندان درآوردن احساس ناراحتی می‌کنند و جویدن چیزها باعث تسکین آن‌ها می‌شود. کسالت یکی دیگر از دلایلی است که توله سگ‌ها را به جویدن وا می‌دارد.

به این نکته همواره توجه داشته باشید که سگها حیوانات اجتماعی هستند و برای سلامت روانی خود نیاز به برانگیخته شدن دارند. اگر با توله سگ خود به اندازه کافی ورزش نمی‌کنید یا زمانی کافی را به او اختصاصی نمی‌دهید، ممکن است با جویدن اشیاء نامناسب جلب توجه کند.

چرا توله سگ‌ها موجوداتی جونده می‌شوند؟ | پرشین پت لند

چگونه از جویدن مخرب سگ‌ها جلوگیری کنیم؟

استرس نداشته باشید زیرا شرایط پزشکی زیادی غیر از دندان درآوردن وجود ندارد که باعث شود توله سگ شما چیزها را بجود، بهر حال جهت اطمینان می‌توانید به دامپزشک مراجعه کنید. اگر دامپزشک سلامتی کامل توله سگتان را تأیید کرد، چندین راه برای جلوگیری از خراب شدن وسایل محل زندگیتان توسط توله سگتان وجود دارد.

از خانه خود در برابر توله سگتان محافظت کنید

توله سگ‌ها تا زمانی که به طور کامل آموزش نبینند نباید اجازه داشته باشند به همه جای خانه سرک بکشند. بسیاری از مردم استفاده از آشپزخانه را انتخاب می‌کنند، زیرا جمع و جور کردن آن بدلیل نداشتن موکت برایشان راحت‌تر است.

هنگامی که در مورد مناطقی که توله سگ شما اجازه بازی دارد تصمیم گرفتید، به اطراف خوب نگاه کنید و شروع به محافظت از توله سگ خود کنید. اشیایی را که توله سگ شما امکان دارد تصمیم به جویدن آنها بکند را بردارید یا جابجا کنید.

زاویهی دید خود را در سطح سگتان پایین بیاورید تا ببینید چه چیزی می‌تواند برای او جذاب باشد. سیم‌های برق، گیاهان آپارتمانی، سطل زباله، اسباب بازی‌های کودکان و هر چیز دیگری را که نمی‌خواهید توله سگ شما بجود یا واژگون کند را بردارید یا مخفی کنید.

سگ خود را در پارک محدود کننده نگهدارید

در حالی که نگه داری سگ در پارک محدوده کننده معمولاً جزئی از مراحل آموزش سگ می‌باشد ولی برای مهار توله سگ‌های مخرب نیز ابزار مناسبی است. زمان‌هایی که نمی‌توانید بر توله سگ خود نظارت داشته باشید، بستن او می‌تواند او و خانه شما را ایمن نگه دارد. اگر پارک محدود کننده جهت نگهداری سگتان ندارید، می‌توانید سگ را در یک اتاق کوچک مانند حمام یا آشپزخانه محدود کنید.

برای توله سگ خود اسباب بازی تهیه کنید

جویدن به توله سگ‌ها این امکان را می‌دهد که درد دندان درآوردن را کمتر حس کنند و خستگی‌شان را نیز از بین می‌برد. برای جلوگیری از عادت جویدن نامناسب توله سگ، مطمئن شوید که چیزهای مناسب زیادی برای جویدن در اختیار او قرار داده‌اید.

اسباب بازی‌هایی که برای توله سگ‌ها خوب کار می‌کنند، اسباب بازی‌های لاستیکی با مرکز توخالی، اسباب بازی به شکل حیوانات سوتک دار و استخوان‌های نایلونی هستند.

استخوان، سم و شاخ حیوانات را در اختیار او قرار ندهید.

به توله سگ خود کفش یا جوراب قدیمی ندهید. زیرا به احتمال زیاد در انتخاب کفش‌هایی که برای جویدن مناسب است و کفش هایی که ممنوع است دچار سردرگمی می‌شود.

در مورد ایمنی مواردی مانند پوست خام، گوش خوک و سایر جویدن‌های خوراکی اختلاف نظر وجود دارد. قبل از دادن هر یک از موارد فوق به توله سگ تان، حتماً با دامپزشکش صحبت کنید.

به صورت دوره‌ای به توله سگ خود اسباب بازی هدیه بدهید

از آنجا که توله سگ‌ها برای تسکین خستگی می‌جوند، بهتر است هر چند روز یکبار اسباب بازی‌های توله سگ خود را عوض کنید. یک توله سگ به دنبال چیزی جدید و جالب برای فرو بردن دندان‌هایش در آن است. با عوض کردن دوره‌ای اسباب بازی‌های توله سگتان، علاقه او  به چیزهایی که می‌خواهید بجود را  بیشتر می کنید و احتمال اینکه در کابینت آشپزخانه شروع به جویدن کند، کمتر خواهد بود.

با توله سگتان مبادله کنید

سعی کنید در ازای هرگونه شیء نامناسبی که در دهان خود دارد به توله سگ خود تشویقی پیشنهاد بدهید. این یک راه خوب برای آموزش سگ شماست تا دستور “بده” را یاد بگیرید، اگر قبل از دادن تشویقی این جمله را تکرار کنید. با گذشت زمان، توله سگ شما یاد می‌گیرد که “بده” به معنای این است که آن چیزی را در دهان خود نگه داشته را به شما بدهد!

فقط مراقب باشید در صورتی که توله سگ شما شیء نامناسب را با یک تشویقی جایگزین کرد،  او را تمجید و تجلیل نکنید، زیرا شما نمی‌خواهید این فرمان را به یک بازی تبدیل کنید که در آن توله سگ شما پاداش جویدن چیزهای اشتباه را می گیرد.

مسیر توله سگ خود را تغییر دهید

وقتی می‌بینید که توله سگ شما شروع به جویدن چیزی نامناسب می‌کند، او را سرزنش نکنید. در عوض، توله سگ را از آن جسم دور کرده و به چیزی که می‌خواهید بجود هدایت کنید. اسباب بازی صدادار توله سگ خود را با فشار دادن سوتک آن و یا با تکان دادن استخوان هنگام صحبت با آن با لحن شاد، جذاب‌تر کنید.

وقتی توله سگتان  شروع به جویدن اسباب بازی هایش کرد او را بسیار تمجید کنید.

اگر فکر می‌کنید توله سگ شما در حال دندان درآوردن است، می‌توانید از حلقه  های مخصوص دندان درآوردن سگ استفاده کنید و یا یک دستمال را خیس کنید و سپس آن را حدود یک ساعت در فریزر قرار دهید سپس آن را به توله سگ خود بدهید تا بکشد و بجود تا سرمای آن باعث تسکین لثه‌های او بشود.

توله سگ خود را زیاد ورزش دهید

بیاد داشته باشید که یک توله سگ خسته یک توله سگ شاد است. حتماً به توله سگ خود زمان بازی و نوازش کافی را اختصاص بدهید. اگر توله سگ شما تمام واکسیناسیون‌هایش را انجام داده است، پیاده روی را به برنامه روزانه سگ خود تبدیل کنید. اگر توله سگ شما به حال خود رها شود، او شروع به پیدا کردن راه‌هایی برای سوزاندن انرژیش می‌کند و این امر منجر به رفتارهای مخرب او می‌شود. توله سگ‌هایی که به طور منظم ورزش می‌کنند به احتمال زیاد رفتار بسیار بهتری خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *