7 روش تجربی برای غذا دادن به گربه های بیمار

7 روش بای غذا دادن به گربه بیمار

هنگامی که به علت کم اشتهایی گربه شما از خوردن غذای خشک گربه امتناع می کنه، روش های زیر رو امتحان کنید.

1. غذاش رو گرم کنید

گربه‌های مسن و ناخوش احوال اغلب حس بویایی شون هم کاهش پیدا می کنه و این امر بدین جهت که بوی غذا در لذت بردن از غذا خوردن نقشی حیاتی داره می تونه باعث عدم تمایل اونها به خوردن غذاشون بشه،.

اگر غذای گربه‌ی دلبندتون رو به مدت 10 الی 15 ثانیه در مایکروویو گرم کنید، اینکار نه تنها در ایجاد عطر و طعم غذا کمک می کنه در عین حال بافت غذا رو هم نرم می کنه و با این کار، غذا خوردن برای گربه‌ی خانگی بیمار و یا پا به سن گذاشتتون رو ساده‌تر و دلچسب تر می‌کنید.

این نکته رو همیشه به خاطر داشته باشید که غذای گرم را قبل از سرو توسط حیوان خانگی تون هم بزنید، زیرا تکه‌های گرم غذا می تونه دهان گربه شما را بسوزونه.

2. هنگام خواب آلودگی به گربه تون غذا بدید

اگرچه به نظر می‌رسد که بیدار کردن گربه هنگام خواب، مخصوصاً وقتی حالش خوب نیست کار درستی نباشه، ولی اگر حیوان خانگیتون رو با تکان دادن غذای گرم مرطوب گربه در زیر بینیش از خواب بیدار کنید، احتمال زیادی وجود داره که گربتون تمایل به خوردن اون غذا نشون بده.

این نکته رو هم در نظر داشته باشید که غذایی را انتخاب کنید که بوی تندی داشته باشه مانند غذاهایی که داخلشون  از طعم دهنده‌های غذاهای دریایی استفاده شده، زیرا این غذاها برای گربه‌ی شما بسیار جذاب خواهند بود.

3. غذاهایی با بافت‌های متفاوت رو امتحان کنید

اگر حیوان خانگی شما قبلاً تکه‌های گوشت و مرغ در ژله یا به اصلاح غذاهای چانک رو دوست داشته اما الان اونها رو را پس می زنه، این می تونه بخاطر وجود یک مشکل دندانی باشه که درد زیادی رو براش ایجاد کرده و جویدن رو براش سخت کرده. به همین دلیل استفاده از غذایی با بافت متفاوت می تونه این مشکل رو به سرعت و به راحتی حل کنه. انواع غذاها یا کنسروهای گربه که بصورت پته هستند اغلب بهترین انتخاب هستند زیرا نیازی به جویدن بیش از حد ندارند و در ضمن نرم و راحت‌تر خورده می‌شوند.

روش دیگر برای تغییر بافت غذای حیوان خانگیتون اینه که مقداری روغن موجود در کنسرو ماهی و یا مقداری آب مرغ کم نمک رو به غذاش اضافه کنید و با هم مخلوط کنید تا یک غذای سوپ مانند براش درست کرده باشید که گربه تون می تونه اونو بنوشه بجای اینکه مجبور به جویدن اون باشه

4. سعی کنید با دست به گربتون غذا بدید

غذا دادن با دست به گربه

اگرچه در کل غذا دادن به گربه با دست کار درستی نیست، اما همین کار نادرست اگر مشکل غذا خوردن گربتون رو برطرف کنه، ارزش امتحان کردن رو داره. بعضی اوقات گربه‌ها از ظرف غذاشون خوششون نمیاد و یا ازش خسته میشن و به همین دلیل غذا خوردن از داخل ظرفشون رو متوقف می‌کنند.

سعی کنید کمی از غذای گربتون رو با دستتون بهش بدید و گربه نازتون رو با صدای ملایم لوس کنید. دلیل این کار اینه که دوست پشمالوتون اغلب با دونستن اینکه شما در اطرافش هستید احساس راحتی و امنیت بیشتری می کنه و حتی غذا نخوردنش هم می تونه فقط به این خاطر باشه که به توجه شما نیاز داره و واسه جلب توجه شماست که لب به غذا نمی زنه.

5. مواد افزودنی و تقویتی رو به غذاش اضافه کنید

برخی از مواد غذایی وجود دارند که گربه سانان در برابرشون نمی تونند مقاومتی از خودشون نشون بدند و هنگامی که اون ماده غذایی رو به غذاشون اضافه کنید، حیوان خانگی مورد علاقه تون رو فوق العاده ترغیب به خوردن می کنه.

یکی از این مواد غذایی پنیر پارمسان هست که یکی از مواد افزودنی عالی برای غذای بچه گربه شما اس. به منظور دادن پنیر پارمسان به گربتون فقط کافیه قبل از سرو کمی اونو رنده کنید و روی ظرفش بپاشید.

دونستن این واقعیت می تونه به شما کمک کنه که طعم شیرین و شور اغلب حتی بد غذاترین گربه‌ها رو به دنبال خودش می کشونه!!!

پودر مخمر خوراکی هم یکی دیگه از تقویت کننده‌های عالی هستش که می تونه توجه گربه تون رو به غذاش جلب کنه.

پودر مخمر خوراکی با عطر و طعم دلچسب و پنیر گونه‌ی خودش، نه تنها می تونه مقاوت گربه تون رو در برابر غذا نخوردن بشکونه بلکه یک مزیت عالی دیگه هم همراه خودش داره و اون اینه که سرشار از انواع ویتامین‌های B هستش که برای سلامتی گربتون بسیار مفید هست.

6. مکان مناسبی رو برای غذا دادن به گربه خود انتخاب کنید

اینو بدونین که گربتون هنگام غذا خوردن باید احساس امنیت و راحتی داشته باشه، بنابراین اطمینان حاصل کنید که مکانی را برای قرار دادن ظرف غذاش انتخاب کردین که از سایر حیوانات خانگیتون دور باشه تا گربتون این احساس رو نداشته باشه که شاید نیاز داره سر غذاش با بقیه حیووناتون رقابت کنه

در نتیجه شما به راحتی می تونید با دادن وعده غذایی گربه تون در مکانی ساکت و آرام، اونو به تست غذای پیشنهادیتون ترغیب کنید.

7. غذا دادن کم در چند وعده

اگر گربه شما نمی تونه یک وعده غذایی کامل را به دلیل ناخوش احوالیش به پایان برسونه، سعی کنید مقدار غذای موردنیازش رو طی چندین وعده‌ی غذایی بهش بدید.

پس بیاین به جای اینکه روزانه دو یا سه کاسه بزرگ غذا رو به حیوان خانگیتون بدید، غذای موردنیازش رو تو چندین زمان مختلف و در حجم کم بهش بدید. این رو ه بخاطر بسپارین که دادن مقدار کمی غذای تازه به صورت منظم، خیلی بهتر نیازهای غذایی حیوان خانگیتون روبرطرف می کنه و همچنین برای گربه ناخوش احوالتون که با دیدن مقدار زیاد غذا تو ظرفش از خوردن امتناع می کنه، جذابیت بیشتری داره.

اگر برای مدت زیادی از شبانه روز تو خونه نیستید، بد نیست که به فکر تهیه یک غذادهنده اتوماتیک حیوانات باشید. داشتن چنین وسیله‌ای به شما این اطمینان رو می ده که حیوان خانگی تون در فواصل زمانی منظم حتی در زمانی که در خانه نیستید مقدار کمی غذا داره و در نتیجه وعده‌های غذایی گربتون محدود به زمان حضور شما و اونم بصورت وعده‌های غذایی بزرگ نمی شه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *